لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد در کرج

لیزر موهای زائددر کرج

لیزر موهای زائد در کرج :لیزر موهای زائد امروزه  یکی از روش های پرطرفدار رفع موهای  زائد بدن می باشد.در ليزر موی زائددر کرج  معمولا ليزربر روى سطح پوستى موى زائد ، تابانده مى‌شود، رنگدانه هاى موجود در موها، انرژى ليزر را به خود جذب می کند و آن را به سطح پوست که درعمق ٢ تا ٣ ميليمترى پوست قرار دارد و سلول هاى توليدكننده موکه  در ريشه موها هستند انتقال داده می شود وباعث تخريب اين سلول ها مى‌شود.

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد در کرج چگونه انجام می شود

لیزر در واقع نوری  است که بدون آسیب زدن به بافت‌های اطراف پوست به گرما تبدیل می شود وبه فولیکول مو نفوذ می کند ، وموجب از بین رفتن موها درون پیاز مو می‎شود.

البته این نکته قابل توجه است که رفع موهای زائد یک  روش دائمی است و با انجام لیزر موهای زائد در کرج  احتمال رویش مجدد مو از بین می‌رود پس می توان گفت که لیزر موهای زائد در کرج منجر به کاهش دائمی  موها شده ویک روش کاملا غیر تهاجمی است.

امروزه انجام  لیزرموهای زائد برای رفع موهای زائد بدن و صورت  برای تمامی افراد با هر رنگ‌ پوست  مختلفی امکان پذیرمی باشد.

زیرا قبل از این لیزرموهای زائد تنها برای افراد با رنگ پوست روشن استفاده می‎شد اما در سالهای اخیر این جراحی برای بیماران با رنگ پوست تیره هم انجام می‌شود بدون آنکه خطری برای آنها داشته باشد .

لیزر موهای زائددر کرج چه قدر زمان می برد

در برخی موارد انجام لیزر موهای زائددر کرج  چندین سال زمان لازم دارد تا به طور کامل از بین برود. اما تشخیص اینکه چه قدر زمان لازم است تا موهای زائد کاملا رفع شود، غیر ممکن است.بهترین و موثرترین قسمت های درمان موهای زائد بازو، سینه، پشت و شانه است.

زمان لازم لیزر موهای زائد در کرج

به طور کلی دوره درمان لیزر به دلیل متفاوت بودن  نوع موهای افراد و الگوی رشد موها ی افراد متفاوت است .اما به طور متوسط می توان گفت که برای برطرف شدن موهای زائد بین ۳ تا ۷ جلسه زمان لازم است.

چرا لیزرموهای زائد در کرج چندین جلسه زمان لازم دارد

 لیزر موهای زائد به چندین جلسه زمان نیاز دارد زیرا چرخه رشد مو در انسان به گونه ای است هر تار مو، سه مرحله تکاملی برای رشد دارد.

ليزر فقط روى موهايى كه در مرحله اول رشد هستند تاثیر می گذارد وتقریبا می توان گفت در در مرحله دیگر لیزر تاثیر نمی گذارد. ،به همين علت ليزرتنها بر روی موهای که  درمرحله اول یعنی رشد هستند انجام می شود.

اقدامات لازم قبل از انجام لیزر موهای زائد در کرج چیست

پیش از انجام لیزر، ابتدا توسط یک پزشک خوب مورد معاینه قرار بگیرد. دراین جلسه پزشک آگاهی های لازم را در مورد لیزر موهای زائد به بیمار می دهد . بیمار باید موارد زیررا قبل از لیزر رعایت کند

-هفته قبل از لیزر بیمار نباید کارهایی مانند موم انداختن، تزریق جهت جوان سازی پوست، حمام آفتاب، استفاده از رختخواب های الیافی را انجام دهد.

-بیمار قبل از انجام لیزرموهای زائددر کرج نباید داروهایی مانند آسپیرین، داروهای ضد التهاب و مکمل های گیاهی که منجر به افزایش خونریزی می‌شوند را استفاده کند.

اقدامات لازم لیزر موهای زائد در کرج

مراقبت‌های لازم  بعد از لیزر موهای زائد درکرج

لیزر موهای زائد در کرج برای هر فرد متفاوت بوده و بستگی به گستردگی ناحیه درمان وبیشتر بستگی به نوع پوست و مو دارد بنابراین هر فرد بسته به نوع ناحیه درمان باید مراقبت هایی انجام دهد:

-یکی از کارهای که بعد از لیزر می توانید انجام دهید استفاده از یخ بر روی ناحیه درمان است زیرا یخ باعث می شود احساس درد کاهش یابد

-استفاده از ژل آلوئه‌ورا نیز به شما کمک می کند تا افرادی که بلافاصله بعد از لیزر دچار قرمزی و تورم بر روی ناحیه‌ درمان شدند با استفاده از  ژل آلوئه‌ورا کاهش یابد.

-بعد از لیزر موهای زائد در کرج  ازکرم ضد آفتاب حتما استفاده کنید زیرا  پس از لیزر موهای زائددر کرج ، پوست در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید بسیار آسیب‌پذیر می‌شود .برای پرهیز ازاین نوع  آسیب ها بهتر است که از یک کرم ضد آفتاب مناسب استفاده نمایید ی که حداقل SPF30 داشته باشد.

-دو روز بعد از درمان با لیزر از رفتن به سونا، اتاق بخار و دوش آب داغ پرهیز کنید.

-پس ازلیزر موهای زائد به موهای خود دست نزنید زیرا لیزر موهای زائد در کرج  مستلزم این است که فولیکول‌ها دست ‌نخورده باشند پس بهتر است از لمس کردن موهای خود پرهیز کنید. این کار به معنی اجتناب از کندن مو یا اپیلاسیون آن نیز هست .

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد در کرج

مزیت‌ لیزرموهای زائددر کرج  چیست

-لیزر موهای زائد در کرج باعث می شود که شما ظاهری بهتری داشته باشید  این کار باعث افزایش اعتماد به نفس در شما می‎شود.

– انجام لیزر باعث صرفه‌جویی در هزینه ها می‎شود. زیرا در طولانی مدت روش‎ها موقتی  بسیار گران‎تر خواهد بود.

-انجاملیزر موهای زائد در کرج سریع است و به جراحی و بستری شدن نیازی  ندارد و پس از انجام می توانید به کارهای خود بپردازید

-لیزر موهای زائد در کرج در مقابل دیگر روشها موجود، درد و ناراحتی کمتری دارد.

-لیزر موهای زائد در کرج اثر مضری برروی  پوست شما نمی گذارد.

چه افرادی مناسب لیزر موهای زائد در کرج هستند

لیزر موهای زائد در کرج برای افراد با پوست روشن و موی تیره به جلسات کمی نیاز دارد بنابراین افرادی که این نوع پوست ومو را دارند گزینه های خوبی برای انجام لیزرهستند . اما به طور کلی لیزر برای درمان  همه افراد با رنگ پوست‌های مختلف و حتی درمان موهای قهوه‌ای روشن نیز استفاده می‎شود.

استفاده از لیزربرای کودکان نیزمناسب است. در مواردی مثل خال مادرزادی مو دار ویا پرمویی با لیزر موهای زائد را به راحتی می توانید از بین ببرید. برای انجام لیزر در کودکان، باید حداقل ۱۲ سال سن داشته باشند.

انجام لیزرموهای زائد در کرج

لیزر موهای زائد در کرج درد دارد

فرآیندلیزر موهای زائد در کرج با دستگاه های قدیمی تر با درد همراه بوده است  اما لیزر موهای زائد امروزه به نوعی می توان گفت که بدون نیاز به بی حسی و بدون استفاده از کرم های موضعی  است وهیچ گونه سوزش و یا دردی را فرد حس نخواهد کرد.

چه کسانی مناسب لیزر موهای زائد در کرج نیستند

-افرادی که موهایی  به رنگ زرد، قرمز روشن یا سفید دارند رنگدانه کمی درریشه خود دارند، به همین دلیل نمی‌توان این موها را با هیچ نوع لیزری به طور کامل از بین برد.

-افرادی که اختلالات هورمونی دارند مانند کسانی که  سیکل قاعدگی نامنظم، ریزش موی سر، جوشهای مکرر صورت دارند باید قبل ازانجام لیزر مورد بررسی قراربگیرند  وگرنه لیزر موهای زائد برای انها  فایده ای نداشته است

-افرادی که داروهایی خاصی مانند کورتون ها، هورمون ها را مصرف می کنند نتیجه ای از لیزر موهای زائد نخواهند گرفت،

مزیت لیزر موهای زائد در کرج

-انجام لیزر موهای زائد در کرج در افرادی که گوشت اضافه دارند ، ممکن است باعث ایجاد اسکار شود  بنابراین بهتر است  موهای زائد لیزر شود.

-لیزر برای افرادی که باردار هستند احتمال صدمه رسیدن با لیزر به جنین خیلی کم است اما بهتر است که در افراد باردار تا پایان دوره بارداری لیزر موهای زائد انجام نشود.

کاربرد لیزرموهای زائد در کرج

کاربرد لیزر موهای زائد در کرج بیشتر در قسمت هایی مانند موهای زائد در پاها ، زیر بغل ،  پشت ، صورت و بالا لب مورد استفاده قرارمی گیرد. لیزر موهای زائد روشی مفید و بی خطر است که نتایج ماندگار و طولانی برای افراد به همراه دارد. به طور کلی با چند جلسه لیزر موهای زائد می توانید موها ی زائد بدن خود را در این نواحی کاهش دهید و از نتیجه ی دائمی آن لذت ببرید.

هزینه های لیزر موهای زائد در کرج

هزینه ها لیزر موهای زائد در کرج متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد به عنوان مثال به اندازه محل مورد درمان و زمان لازم وتعداد درمان های مورد نیازدر هر فرد بستگی دارد.

فواصل لیزر موهای زائد در کرج چقدر است

برای انجام لیزر صورت شما به چهار هفته زمان نیاز دارید. و برای سایر اندام ها ۶ الی۸ هفته  زمان نیاز است که به پزشک مراجعه کنید و این را بدانید که بعد از انجام هر جلسه لیزر بخشی از موهای ناحیه مورد نظراز بین خواهدرفت وبخشی از موها کوتاه، روشن و نازک می شود ورشدشان نیز بعد از مدتی  کند  خواهد شد و قسمتی از موهای زائد باقی می مانند.

به طور کلی دوره درمان لیزر به دلیل متفاوت بودن  نوع موهای افراد و الگوی رشد موها ی افراد متفاوت است .اما به طور متوسط می توان گفت که برای برطرف شدن موهای زائد بین ۳ تا ۷ جلسه زمان لازم است.

لیزر موهای زائد در کرج

نکته که باید در لیزر موهای زائد بدانید

 از آفتاب دوری کنید.

حداقل ۴ هفته قبل از شروع درمان نباید در معرض شدید نور آفتاب قرار بگیرید و این یعنی حمام آفتاب و برنزه کردن  قبل از انجام لیزر موهای زائد ممنوع است. اکثر افراد در پاییز و زمستان و حتی بهار درمان موهای زائد خود لیزر را شروع می‌کنند تا بتوانند در تابستان از داشتن پوستی نرم و لطیف لذت ببرند.

نتایج  حاصل از لیزر موهای زائد در کرج

نتایج حاصل ازلیزر موهای زائد در کرج بعد از سه ماه خود را نشان می دهد بعضی از افراد صیر و حوصله کمی دارند. اما کافی است به کار و تجربه پزشک خود اطمینان داشته باشید . شما قطعا در جلسات اول نتایج ملموسی را احساس نخواهید کرد اما بعد از گذشت ۳ ماه شما از  شر موهای زائد خلاص می‌شوید و پس از آن این نتایج روز به روز بیشتر خودشان را به شما نشان می‌دهند.

 

دکتر مینا ربیعی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 14 =