سابسیژن در کرج

سابسیژن در کرج

سابسیژن در کرج

سابسیژن در کرج  از روشهای در مان جای جوش و اسکار جوش است به طور کلی می توان گفت که کلمه سابسیژن به معنای جراحی زیرپوستی بدون ایجاد شکاف است این درمان در فاصله زمانی بین ۳ تا ۶ هفته  برروی بیماران انجام می شود و تقریبا برای درمان هرنوع جای جوش ۳ تا ۶ جلسه کفایت می‌کند. اما برای درمان بخش های فرو رفته و برآمده  بر روی پوست صورت ممکن است پزشک جلسات درمانی بیشتری در نظر بگیرد.

 

سابسیژن در کرج

چه کسانی می توانند سابسیژن در کرج  انجام دهند

برای اینکه بفمید برای انجام سابسیژن در کرج مناسب هستید یا نه بهتر است در ابتدا به پزشک مراجعه کنید در صورت منا سب بودن برای این روش پزشک شدت و عمق اسکار را دریک  جلسه مشاوره مورد  بررسی قرار می دهد و در نهایت با توجه به نوع جای جوش بهترین روش رفع جای جوش را به شما توضیح می دهد. اما از روش سابسیژن بیشتر برای از بین بردن فرورفتگی های پوست مناسب است.

 

 

 

بیشتر پزشکان از روش سابسیژن در کرج عموماً برای رفع اسکارهای دره‌ای شکل و واگنی  استفاده می کند یعنی جای جوش باید به صورت فرورفته و بزرگ مناسب است.  سابسیژن برای رفع اسکار چکشی یعنی اسکار با منافذ بزرگ وعمیق مناسب نیست .

سابسیژن چیست؟

سابسیژن در حقیقت نوعی درمان سرپایی ساده و ایمن برای رفع آکنه واسکارهای بسیار عمیق که در صورت فرد به صورت فرورفتگی قابل توجهی در پوست ایجاد  می شود گفته می شود اگر جای جوش شما به شدت فرورفتگی داشته باشد  ممکن است پزشک شما از شما بخواهد قبل از انجام سابسیژن روش‌های  دیگر جوانسازی مانند بوتاکس و میکرونیدلینگ انجام دهید.

 

افرادمناسب سابسیژن در کرج

آمادگی لازم  قبل از انجام سابسیژن در کرج

برای انجام این کار نیاز به آمادگی خاصی نیست تنها اگر دارو خاصی استفاده می کنید ویا بیماری خاصی دارید باید به پزشک خود اطلاع دهید واگر داروهایی مانند آسپرین، داروهای ضدالتهاب و مکمل‌های امگا ۳  مصرف می کنید باید یک هفته قبل از انجام سابسیژن در کرج این داروها را قطع کنید.

 

نحوه انجام سابسیژن در کرج چگونه است

سابسیژن  یک روش درمانی است که به کمک آن می توانید نوارهای فیبری را که عامل ایجاد جای جوش دره‌ای است را از بین می برد . برای انجام این کار پزشک ابتدا ناحیه مورد درمان را بی‌حس می‌کند، سپس سوزن را در سطح پوست فرد و زیر پوست  وارد می کند در این مرحله  پزشک سوزن را جلو و عقب می کند تا نوارهای فیبری را ازهم جدا و متلاشی کند.

ناحیه فرورفته باین روش در چند هفته برآمده  می شود و پوست  صورت صاف‌تر می‌شود. قبل از انجام در کرج برای اینکار پزشک مجربی را انتخاب کنید زیرا  سابسیژن باید به وسیله پزشک مجرب انجام شود،زیرا سوزن  مورد استفاده باید در جایی مناسب انجام شود این سوزن باید در سطحی صاف بین بافت زیرپوستی و لایه درم  قرا گیرد.

 

 

سابسیژن به طور کلی یک روش پوستی ایمن و ساده است که اسکار موجود در پوست را رفع می‌کند. شما می توانید سابسیژن در کرج را  به راحتی و در ایمنی کامل انجام دهید  همچنین با کمک روش‌های درمان‌ دیگربدون نگرانی از هیچ گونه عارضه ای  سابسیژن را انجام دهید . پزشک شما ممکن است سابسیژن را  به تنهایی و یا در صورت نیازدر کنار درمان‌های دیگر انجام دهد .

نکاتی که بیمار باید بعد از سابسیژن رعایت کند

بیمار باید بعد ار انجام سابسیژن در کرج برخی نکات را رعایت کند تا از نتیجه این روش درمانی رضایت کامل داشته باشد

-محل درمان رابعد از انجام سابسیژن  فشار دهید وبر روی آنها یخ  قرار دهید تا خطر خونریزی برای فرد کاهش یابد.

-در صورت تجویز داروهای ضدالتهاب و آنتی بیوتیک  توسط پزشک آنها را به طور مرتب مصرف کنید .

به طورکلی در جلسه اول سابسیژن عمق و گستردگی این روش  در جلسه اول محدود می باشد تا پزشک بتواند  واکنش بیمار را بررسی کند .

تعداد جلسات لازم برای سابسیژن در کرج

اگر قصد دارید سابسیژن در کرج را انجام دهید باید برای رفع جای جوش باید  چند ین جلسه سابسیژن انجام دهید

معمولاً هر فردی باید چندین جلسه سابسیژن را بر روی  پوست  خود انجام دهد تا بهبودی لازم برای فرد بوجود بیایید. نتیجه درمان و تعداد جلسات لازم به کیفیت پوست و شدت اسکار وتشخیص پزشک  بستگی دارد.

 

نحوه سابسیژن در کرج

مزایا ی انجام سابسیژن در کرج چیست

-یکی ازمزایای انجام سابسیژن این است پوست نیازی به استراحت ندارد.

-این روش نتایج درمانی عالی به همراه دارد

-از این روش می تواند در هر نوع پوستی استفاده کرد

-زمان بهبودی فرد در حدود دو یا سه روز است .

– درهمه ی فصول شما می توانید این روش درمانی را انجام دهید

همراه با این روش شما می توانید از روشهای دیگر مانند فركشنال co2و RFفركشنال ومیكرودرم  استفاده کنید.

 

هزینه انجام سابسیژن در کرج

هزینه لازم برای انجام جوانسازی سابسیژن با توجه اسکارهایی که  در صورت فرد وجود دارد متفاوت می باشد . این روش نیاز به اتاق عمل  و جراحی ندارد و  پزشک می تواند سابسیژن را درمطب  خود نیز انجام دهد بنابراین این روش نسبت به روش های جراحی ارزانتراست.

در صورتی که این روش به همراه روش های دیگر جوان سازی پوست مانند تزریق چربی ، میکرونیدلینگ یا لیزر فرکشنال انجام شود هزینه آن بیشتر می شود .

اما می توان گفت که هزینه این روش درمانی  برای هر شخصی به عوامل متفاوتی بستگی  دارد این عوامل شامل تعداد جلسات درمان، محل انجام درمان و عمق زخم‌هااست. شما می توانید هزینه دقیق این جراحی را از پزشک خود جویا شوید.

 

عوارض سابسیزن در کرج

عوارض سابسیژن در کرج چیست

اگر این روش درمانی به صورت درست انجام شود هیچ عارضه ای برای فرد ندارد اما در برخی بیماران ممکن است فرد دچار هماتوم به دلیل خونریزی ،درد و حساسیت در نواحی درمان ،عفونت هایی  که بصورت آکنه به شکل  جوش چرک‌دار ظاهر می‌شود.

 

 

در آخر روش  در مانی سابسیژن یک روش جراحی زیرپوستی بدون برش که به کمک سوزن هایی انجام می شود با این روش شملا می توانید چروک‌ها و اسکارهای فروفته را رفع کنید. پزشک به کمک سوزن سوراخی را در سطح پوست و بدون ایجاد برش زیر پوست ایجاد می کند  تا ضایعه پوستی با ایجاد حرکت در بافت آن از هم متلاشی کند. و شما می توانید با ین روش بدون هیچ گونه جراحی پوست صورت خود را بهبود ببخشید.

 

آیا سابسیژن با درد و خونریزی  همراه است ؟

 

بیشتر افراد درباره این روش تصور می کند که این روش بسیار دردناک است و زمانی که سوزن های سابسیژن وارد پوست می شود باید درد بسیاری را تحمل کنند در صورتی که این یک تصور اشتباه است زیرا قبل از سابسیژن پزشک از بی حسی موضعی استفاده می کند که این امر باعث می شود فرد در زمان سابسیژن دردی را احساس نکند یا احساس درد بسیار خفیفی داشته باشد. البته در شکاف ایجاد شده برای وارد شدن سوزن کانولا ممکن است خون ریزی مشاهده شود که امری طبیعی است و نگرانی در این رابطه دیده نمی شود ، لازم به ذکر است که در گذشته بدلیل اینکه از سوزن های ضخیم تری استفاده می شد احساس درد و خونریزی بسیار بیشتر بود.اما در روشهای جدید این مشکل برطرف شده است.

 

سابسیژن در کرج

انواع روش های سابسیژن

 

سابسیژن پوست به روش های جدید و قدیمی برای افراد انجام می شود  که در روش قدیمی بافت جدید را با سوزنی که سر نیزه مانند دارد  منتقل می کند و تحریک آن ها باعث ایجاد بافت جدید می شوند ولی در روش جدید سابسیژن این کار با دستگاه انجام می شود .

سابسیژن بهتر است یا لیزر

در این باره باید گفت که لیزر فراکشنال در قسمت سطحی لایه اپیدرم نفوذ می کند و حداکثر عمق نفوذ آن در حدود  ۶۲٫۵ میکرومتر است و صرفا برای جای جوش سطحی موثر است در حالی که در اسکارهای فرو رفته و عمیق سابسیژن موثرتر است.بطور کلی کاربرد لیزر در درمان جای جوش محدود به ضایعات اپیدرمی است و سابسیژن در لایه های عمقی پوست تاثیر خود را اعمال می کند و در واقع بعنوان روش مکمل برای لیزراست.

از سابسیژن در چه مواردی استفاده می شود؟

سابسیژن ممکن است برای درمان های زیر انجام شود

 

– اسکار های عمیقی که به علت آکنه، آسیب، جراحی به وجود آمده است.

– اسکار های فرو رفته ای که به دلیل آکنه  ،آبله مرغان، آسیب، جراحی به وجود امده است.

– چروک ها

– گودی های ناشی از سلولیت

– اسکار ناشی از آکنه

 

سابسیژن

درمان اسکار با عمل سابسیژن در مقایسه با دیگر تکنیک ها

 

عمل جراحی سابسیژن یکی از روش های رایج درمان اسکارهای آکنه (جای جوش) است. اکثر بیماران اسکارهای آکنه از  نوع لنگری  یا کمندی را دارند. این نوع اسکار های آکنه به صورت عمیق در پوست قرار می گیرند، بنابراین دور از دسترس روش هایی همچون لیزر و میکرونیدلینگ هستند. علاوه بر این، استفاده از غلتک پوست در مورد درمان این گونه از اسکارهای آکنه کاملاً بی فایده است. بنابراین می توان گفت که سابسیژن در درمان این روشها بسیار موثر است.

 

دکتر مینا ربیعی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =