درمان جای جوش در کرج

درمان جای جوش در کرج

درمان جای جوش در کرج

درمان جای جوش در کرج : برای درمان جای جوش امروزه روشهای زیادی وجود دارد. با این روشهای درمان جای جوش پیشترفت کرده است شما با درمان جای جوش می توانید ضایعات فعلی را بهبود ببخشید ویا ازایجاد ضایعات جدید جلوگیری کنید.

درمان جای جوش در کرج

در درمان جای جوش در کرج امروزه تنها تجویز داروی خوراکی ویا درمان های موضعی به بیمار تجوبز نمی شود .بلکه پزشک برای در مان جای جوش در کرج می تواند جوش های سرسیاه وکیست ها را تخلیه کنند ویا تزریقی را درداخل ضایعه انجام می دهد مایع چرکی داخل ضایعه را تخلیه می کند.

 

از روشهای دیگر برایدرمان جای جوش در کرج استفاده ازانواع لایه بردارها است و همچنین شما می توانید با استفاده از صابونهای حاوی سولفور به درمان جوشهای خود و سپس جای جوش خود بپردازید.

 

درمان جوش و جای جوش در رکرج چگونه است

برای درمان جوش  وحتی  گاهی برای درمان جای جوش صورت پزشکان از درمان های سیتمیک استفاده می کند این داروها  مانند آنتی بیوتیک های خوراکی و غیره هستند وهمچنین پزشکان از درمان های موضعی  مانند ترکیبات تره تینوئین وآنتی بیوتیک های موضعی نیز برای درمان کمک می گیرند.

 

 

 

The method is in place of face acne in Karaj

 

 

برای درمان جوش های خیلی شدید پزشک از داروهای خوراکی مانند حاوی تتراسیکلین، داکسی سایکلین، اریترومایسین استفاده می کنند. البته به این نکته توجه داشته باشید که دارویی که پزشک شما برای درمان جوش ویا درمان جای جوش استفاده می شود به صورت کامل باعث بهبود آکنه ویا جوش نمی شود وتنها و شما با استفاده ازاین داروها تنها از عود کردن آن جلوگیری می کنید .

چرا جای جوش ایجاد می شود

زمانی که جوشی بر روی پوست شما ظاهر می شودو باعث آسیب دیدگی پوست صورت شما می شود بدن به سرعت شروع به ترمیم ودرمان جوش صورت می کند.

گلبول‌های سفید خون که برای التیام بافت آسیب دیده و مقابله با عفونت داخل جوش تلاش می کنند پس از برطرف کردن عفونت نمی‌توانند  پوست را به حالت قبل خود بازگردند و در نتیجه جای جوش روی پوست باقی می‌ماند.

چه چیزی جای جوش را ایجاد می کند

جوش صورت با باز کردن جوش ویا دست‌کاری یا فشردن جوش آسیب می‌بیند دراین زمان بدن برای رفع جوش صورت، شروع به تولید کلاژن اضافی می‌کند که با آسیب بیشتر تولید کلاژن بیشتری تولید می‌شود.

 

نحوه درمان جای جوش در کرج

 

پس عوامل مهم ایجاد جوش دست‌کاری و فشردن جوش‌ها است و منجر به التهاب بیشتر وآسیب‌های بعدی فرد می‌شود، به ‌طوری‌ که تولید کلاژن بیشترباعث می شود  جای زخم برجسته‌تر‌شود.

انواع جای جوش چگونه است

جای جوش نرم

این نوع جای جوش در بیشتر افراد دارای لبه‌های شیب دار و مدور است این جوشها چون با پوست اطراف آمیخته می شود  و چندان مشخص نیست و می توان گفت که جای جوش‌های نرم به صورت کوچک، مدور یا خطی است .

جای جوش چکشی

این نوع جای جوش بیشتر برروی گونه  افراد ایجاد می شود این نوع جای جوش کوچک هستند اما به صورت عمیق با لبه دندانه‌دار وکناره‌های شیبدارمی باشد جای جوش چکشی درصورت نرم بودن با کشیدن پوست بهبود می‌یابد.

روش های درمان جای جوش درکرج

پزشکان متخصص معمولا  برای درمان جای جوش در کرج از تکنیک‌های مختلفی برای درمان جای جوش  استفاده می کنند

در مان جای جوش در کرج  با لیزر درمانی

امروزه پزشکان  با کمک گرفتن لیزر می‌توانند  به درمان اسکار و جای جوش بپردازند . در روش درمان جای جوش در کرج با لیزر قرمزی موجود درجای جوش کاهش می‌یابد به ‌نحوی ‌که بیشترین مطابقت را با پوست اطراف خود به دست می‌آورد. پزشکان با انجام لیزرهای مختلف می توانند  جای سوختگی، زخم و جوش ها را درمان کنند.

درمان جای جوش در کرج با لیزر

درمان جای جوش در کرج با لایه برداری

در این روش پزشک لایه‌ی بالایی پوست را منجمد می کنند سپس با کمک گرفتن از ابزار ساینده به آرامی سطح پوست را لایه‌برداری می‌کند.  بعد از این مرحله پوست شروع به رویش پوست جدید می کند واسکارهای عمیق مانند جای جوش صورت ، جای جوش چکشی به کمک این روش برطرف می شود.

درمان جای جوش با لایه برداری سطحی

 پزشکان از روش لایه برداری سطحی تنها برای درمان اسکارو جای جوش‌های بسیار سطحی استفاده می کنند .

درمان جای جوش در کرج با تزریق ژل

 یکی از روش های درمان جای جوش که در چند سال اخیر از آن بسیار استفاده می شود تزریق ژل است. جای جوش عمیق را می‌توانید با کمک تزریق ژل تا جای زیادی برطرف کنید.

 

 

همان گونه که گفته شد می توان از  ژل‌های پوستی برای درمان جای جوش‌های عمیق و دره‌ای شکل استفاده کرد . پزشک برای پر کرن صورت از موادی مانند سیلیکون یا چربی خود بیمار که تزریق چربی است استفاده می کند.

روش های طبیعی برای درمان جای جوش در کرج

استفاده از آب لیموبرای درمان جای جوش در کرج

برای درمان جای جوش در کرج می توانید از آب لیمو استفاده کنید. آب لیمو یک لایه بردار قوی  می باشد که شامل مواد آلفا هیدروکسی اسید است که یک موادی است که در کرم های روشن کننده از آن استفاده می شود همچنین باعث جوانسازی پوست می شود.

 

درمان جای جوش با لیمو

 

 

برای درمان سریع جای جوش شما باید به صورت یک روز در میان آبلیمو استفاده کنید. بعد از خشک شدن آبلیمو پوست خود را شست و شو دهید و صورت خود را به کمک مرطوب کننده ملایم مرطوب کنید. به مرور زمان آب لیمو کمک می کند جای جوش ها کمرنگ شود

استفاده از آلوورا برای درمان جای جوش در کرج

آلوورا حاوی موادی است که می تواند ازآن به عنوان ضد قارچ و ضد باکتری مفید استفاده کرد به محض اینکه  جوشی بر روی پوست شما به وجود آمد می توانید از ژل آلوورا برای کاهش ویا از بین بردن جای جوش استفاده کرد.

استفاده از خیاربرای درمان جای جوش در کرج

آب خیار یکی از درمانهای  بسیار ساده و رایج در بین مردم است.  به دلیل اینکه خیار ویتامین آ پتاسیم بالایی دارد با قرار دادن خیار به طور مستقیم بر روی پوست خود می توانید زخم های آکنه و انواع لکه های صورت را برطرف کنید.

درمان جای جوش در کرج با خیار

 

البته به این نکته توجه داشته باشید درمان جای جوش با  روشهای طبیعی برای جای جوشهای خیلی سطحی بکار می رود وبرای جای جوشهای خیلی عمیق کاربرد ندارد.

چه کسانی نمی توانند  لیزر درمانی کنند

درمان جای جوش در کرج با لیزر برای افرادی که به صورت مداوم جوش می‌زنند و هنوز جوش‌هایشان درمان نشده توصیه نمی‌شود زیرا اگر جوشهای خود رادرمان نکنند لیزردرمانی باعث می شود وضعیت جوشهای آنها بدتر شود.

 

استفاده از نرم  کننده های بافت نرم

 

پر کننده های بافت نرم یکی از روشها برای درمان جای جوش است اما این را بدانید که در مقایسه با دیگر روش ها ماندگاری کمتری دارد. این روش  بیشتر با تزریق ژل و چربی انجام مب شود به این صورت است که پرکننده ای مستقیما به محل زخم ها تزریق می شود و از طریق برجسته کردن سوراخ ها باعث می شود کمتر به نظر برسند.

 

 

پر کننده های بافت نرم می توانند تا حد زیادی اثرات عمیق تر زخم های آکنه را می تواند از بین  ببرد اما این روش مستلزم آن است که تزریق ها هر ۴ تا ۸ ماه تکرار شوند، چرا که ماده ی پر کننده پس از مدتی جذب پوست خواهد شد.

 

 میکرونیدلینگ برایدرمان جای جوش در کرج

 

این روش درمانی باید توسط متخصص پوست و موبرای شما  انجام شود. در این روش در ابتدا از ژل بیحسی استفاده می شود و سپس پزشک از ابزار میکرونیدلینگ برای نفوذ در پوست استفاده می کند. طول دوره بهبودی حدود ۲۴ ساعت بوده و پس از آن شما می توانید به راحتی  آرایش کنید و قرمزیهای باقیمانده روی پوست را بپوشانید.

 

استفاده از لیزر فرکشنال برای درمان جای جوش در کرج

 

لیزر فرکشنال نیز مانند میکرونیدلینگ،برای رفع جای جوش مناسب است در این روش با لیزر  سیگنالهایی برای تحریک واکنش پوست به آسیب دیدگی پوست ارسال می کند. به طور خاص، در این روش با ایجاد آسیب دیدگی هایی باعث سوراخ شدن قسمتهای تحت درمان میشوند در حالی که بافتهای اطراف اسیبی وارد نمی شود و دست نخورده باقی میمانند. این آسیب دیدگی ها موجب تولید کلاژن جدید راپوست می شود. این کلاژن جدید،باعث می شود  پوست  شروع به جوانسازی  کند و ظاهر آن بهبود یابد.این تا ۶ ماه پس از درمان  بهبودی ادامه مییابد زیرا تولید کلاژن جدید ادامه مییابد. قبل از استفاده از هر روشی حتما با پزشک خود مشورت کنید.

 

 

درمان جای جوش در کرج

 

نکات کاربردی برای درمان جای جوش در کرج

 

این را بدانید که هرگونه دستکاری جوش ها باعث گسترش عفونت  می شود همچنین همین امر باعث افزایش واکنش های التهابی شده و در نهایت بروز اسکار و جای جوش نیز افزایش می یابد. در این گروه از افراد برای از بین بردن جای جوش اقدامات متعددی نظیر میکرودرم ، پیلینگ ، سای سیژن و حتی لیزر ممکن است لازم باشد انجام دهند.

همچنین این را بدانید که افرادی که سابقه مثبت خانودگی اسکار آکنه دارند در معرض بیشتر بروز جای جوش و اسکار آکنه قرار دارند. این افراد برای از بین بردن جای جوش  نیاز به مراقبت های گسترده ای دارند.

 

 

 

 

دکتر مینا ربیعی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 4 =