خالبرداری در کرج

خالبرداری در کرج

خالبرداری در کرج

خالبرداری در کرج : به طور کلی در یک تقسیم‌بندی کلی خال‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند: ‌خال‌های اکتسابی و خال‌های مادرزادی. خال‌های اکتسابی شایع‌ترین نوع خال‌ها درمحدوده صورت فرد می باشد.

 

خالبرداری در کرج

خال‌های اکتسابی ازنوع خال هایی می باشند که به‌ صورت معمول در صورت همه  افراد ظاهر می شود .این نوع خال‌ها که به صورت سلول‌های رنگدانه‌داری در صورت ظاهر می شود بیشتر در دوران بلوغ و دوران حاملگی فرد ظاهر می‌شود.

شناختن انواع خال ها معمولی ومشکوک

 خالهای در بدن به صورت معمولی و مشکوک دسته بندی می شوند این خالها بیشتر به شکل گرد و بیضی هستند ولی خالهای مشکوک ظاهری کج و کوله دارند.

رنگ خالها نیز نشانه ازخالهای مشکوک به مامی دهند اگر رنگ خالها عوض شود یا اینکه  به صورت چند رنگ ظاهر شود این خالها از نوع خالهای مشکوک هستند که باید خیلی سریع به پزشک مراجعه کنید.

خالهایی که مرتبا تغییر سایز می دهند ازنوع خالهای مشکوک هستند وشما باید به پرشک مراجعه کنید. بهتر است قبل ازخالبرداری نوع خال خود را بشناسید و با پزشک خود قبل ازهر اقدامی مشورت کنید.

 

روشهای خالبرداری در کرج

خالبرداری در کرج  به صورت سوزاندن خال، جراحی، لیزر، آر.اف . برداشته می شود.

 خالبرداری در کرج با سوزاندن خال

خالبرداری در کرج  به روش سوزاندن خال از روشهای قدیمی می باشد . دراین روش خال به وسیله دستگاهی از طریق ایجاد گرما وبه وسیله جریان برق سوزانده می‌شود.

 

خالبرداری در کرج با سوزاندن خال

 

با این روش ممکن است درناحیه ای که خال ازآن قسمت برداشته شده است فرورفتگی چاله مانندی در سطح پوست ایجاد شود زیرا خال‌ها معمولاً در قسمت‌های عمقی پوست ایجاد می شوند روش سوزاندن خال که بیشتر درگذشته استفاده می‌شد.

از روش خالبرداری  در کرج به روش سوزاندن خال تنها می تواند خالهای ریز و سطحی را بردارید ، البته امروزه دستگاه‌های  جایگزین این روش قدیمی شده اند که این روش ها اثر کمتری روی پوست باقی می گذارد

خالبرداری در کرج  با دستگاه آر. اف

امروزه یکی از روش های مدرن  که در بیشتر مراکز زیبایی از آن به منظور خالبرداری در کرج استفاده می شود خالبرداری در کرج با دستگاه آر. اف است. دستگاه آر. اف با تولید وانتقال امواج مایکرووِیو بر سطح پوست  فرد اثر می گذارد .شما با این روش می توانید اقدام به خالبرداری کنید.

به دلیل این که پزشک با روش آر.اف می تواند عمق آسیب بافتی را تعیین کند و در صورتی که پزشک از ساختار پوستی شما  آگاهی داشته باشد وهمچنین تسلط کافی بردستگاه  آر. اف RF)) را داشته باشد احتمال ایجاد اسکار یا جای زخم برای فرد به صفرمی رسد.

خالبرداری در کرج با اراف

 

 کار دستگاه آر. اف  با حرارت نیست و بهبودی و ترمیم جای خال با این روش نسبت به روشهای دیگر سریع تر است. روش آر.اف قیمت مقرون به صرفه ی نسبت به دیگر روش ها برای فرد دارد.

برداشتن خال های اطراف چشم و پلک کار مشکلی است اما با روش آر. اف  می توانید این خالها را به راحتی بردارید. بنابراین می توان گفت که آر.اف یکی از بهترین روشهای برای خالبرداری و ضایعات مشابه پوستی است.

نحوه خالبرداری در کرج با دستگاه ار. اف

خالبرداری در کرج با دستگاه ار.اف از روشهایی است که امروزه در بیشتر مطب ها توسط پزشک انجام می شود.نحوه  خالبرداری با روش آر.اف به این صورت است که پزشک درابتدا خال های صورت را با یک کرم بی حس کننده می پوشانند  سپس بعد از نیم ساعت این کرم بی حسی را ازآن ناحیه پاک می کند .

دستگاه ار اف که از دو قلم تشکیل شده است دارای نوک تیزی می باشد پزشک این دوقلم را بر روی خال گذاشته  وبا این روش رنگ دانه های خال را بر می دارد دراین هنگام  بعد از خال برداری سریعا خونریزی ایجاد می شود وهمین باعث تخلیه  این ناحیه می شود و به زیبایی پوست کمک می کند.

خالبرداری در کرج با جراحی

خالبرداری در کرج با روش جراحی از پرکاربردترین روش های خالبرداری درمیان پزشکان می باشد در این روش  پزشک ازبی ‌حسی موضعی در محدوده خال استفاده می کند سپس با کمک تیغ جراحی یک برش ساده روی پوست فرد ایجاد می کند و خال را ازعمق پوست شما خارج می کند ، ‌سپس در ان قسمت ازیک یا دو بخیه ظریف استفاده می کند.

 

خالبرداری در کرج با جراحی

نکاتی که بعد ازخالبرداری در کرج  باید بدانیم

-بعد از انجام خالبرداری تا ۲۴ ساعت  استحمام نکنید.

-در چند روز اول بعد از خالبرداری در کرج  از لوازم آرایشی استفاده نکنید.

-بعد از انجام خالبرداری در کرج ناحیه ای که خال از آن قسمت برداشته شده است به رنگ قرمز یا صورتی درمی آید که امری طبیعی است .

– بعد از چند روزدراین قسمت یک لخته روی آن تشکیل می شود که این لخته نوعی پانسمان طبیعی محسوب می شود . که نباید به آن دست بزیند.

-بعد از اتمام خالبرداری درکرج بهتراست بر روی جای خال کرم ترمیم کننده با ضخامت زیاداستفاده شود .

 

مراقبت بعد از خابرداری در کرج

 

-مصرف کرم را باید به طور مرتب به مدت طی ۱-۲ ماه انجام دهید.مصرف مداوم ازکرم ترمیم کننده باعث می شود محل خالبرداری سریع ترترمیم شودو جای زخم خال برداری هر چه سریعتر بهبود یابد.

– محل خالبرداری در کرج به مدت چند ماه به صورت قرمز باقی می ماند.و بعد از این مدت خود به خود برطرف می شود در صورتی که می خواهید هرچه سریعتر جای خال رفع شود می توانید  از کرم های لایه بردار یا لیزر استفاده کنید.

مزایا ی خالبرداری در کرج چیست

یکی از مزیت های مهم  خالبرداری در کرج  در این است که خالبرداری با روشهای جدید یک روش غیر تهاجمی است. زیرا از هیچ برش یا سوزشی در پوست وجود ندارد، بنابراین خطرعفونت به حد زیادی کاهش می یابد.

مزیت دیگر خالبرداری با روشهای جدید در این است خال هایی که درمناطقی از بدن مانند صورت یا بینی قرار دارند که ممکن است درمان  این مناطق با روش های دیگر دشوار باشد اما شما می توانید با روشهای جدید خالبرداری چندین خال رادر یک جلسه درمان کنید .

 

هزینه خالبرداری در کرج

هزینه ی خالبرداری در کرج  چقدر است

هزینه  خالبرداری در کرج به عوامل زیادی بستگی دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره شده است :

از مواردی که می تواند به هزینه خالبرداری در کرج تاثیر گذارد منطقه ی جغرافیایی که در آن زندگی می کنید.

 میزان و تعداد خال ها ،ناحیه ای که خالها در آن  قرار دارند .

اما مهمترین عامل درتعیین هزینه خالها به عواملی مانند شکل، اندازه و محل آنها در بدن بستگی دارد. خال هایی که در معرض دید بیشتری هستند نیاز به دقت وظرافت بیشتری است در نتیجه قیمت بیشتری را برای فرد در بردارمی گیرد.

 

 

عوارض برداشتن خال ها چیست

در صورت برداشتن خال ها از روی گردن و سینه احتمال بجا گذاشتن اسکار یا به اصطلاح عام گوشت اضافی وجود دارد که اگر پزشک نکات لازم و مهارت لازم را برای این کار داشته باشد احتمال بروز عارضه کاهش می یابد.

 

معمولاً بعد از جراحی و یا لیزر خال، یک قرمزی در محل برداشت خال ایجاد خواهد شد که بعد از چند روز بطور کامل از بین می رود در صورت جراحی خال به دست افراد غیر مجرب، امکان بجا گذاشتن اثر و یا چال در محل وجود دارد.

 

مراقبت های  بعد از خالبرداری چیست ؟

 

بعد از خالبرداری می توانید  از کرم سوختگی و زینک اکساید استفاده میشود.

بعد از خالبرداری بهتر است در معرض نور خورشید قرار نگیرید چون باعث ایجاد لک می کند

از کرم ضد افتاب بدون رنگ استفاده شود زیرا رنگ های موجود در کرم به زیر پوست رفته و موجب لک میشوند.

 

انواع خالبرداری

این روش‌ها مناسب برداشتن خال نیستند

برداشت خال با روش‌های غیرجراحی مانند سرد كردن یا كرایو، درم ابریژن و پیلینگ یا لایه‌برداری نیز انجام می شود اما این روش‌ها بیشتر در مواردی كاربرد دارند كه روش‌های معمول برای برداشت خال خیلی مناسب نباشد یا برای ضایعاتی مناسب هستند كه در واقع خال نیستند و فقط به خال شباهت دارند مانند لكه‌های حاصل از آفتاب و كک و مک كه سطحی‌تر هستند. در حالی‌ كه خال از لایه‌های عمقی‌تر پوست منشا گرفته شده باشد در صورتی که  سطحی آن را برطرف كنیم دوباره عود خواهد كرد.

تصمیم‌گیری برای این که چه روشی برای برداشتن خال در شما مناسب است با پزشکی است که به او مراجعه کرده‌اید. بنابراین در انتخاب پزشک خود دقت لازم را داشته باشید.

علت به وجود آمدن خال چیست؟

 

خال درواقع یکی از ضایعات پوستی است که روی پوست هر فردی ممکن است ظاهر شود.خال در بیشتر افراد از زمان کودکی تا ۳۰ سالگی روی پوست افراد ظاهر می‌شود. برخلاف تصور افراد، خال ها بدون تغییر نیستند، ممکن است خال پس از مدتی تغییر رنگ، یا حتی تغییر شکل بدهند.

 

علل خال وخالبرداری

 

وجود ۱۰ الی ۴۰ خال روی پوست،افراد  طبیعی و رایج است، اما اگر تعداد خال ها چیزی بیشتر از این تعداد باشد، باید علت افزایش آن را بررسی آزمایش کرد.

 

از جمله علت های وجود و بروز خال ها می توان دلایل ژنتیکی، عوامل محیطی، هورمون‌های جنسی به‌خصوص استروژن و پروژسترون به خصوص در خانوم ها اشاره کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =