تزریق بوتاکس در کرج

تزریق بوتاکس درکرج

تزریق بوتاکس در کرج

تزریق بوتاکس در کرج : تزریق بوتاکس یک روش جوان سازی پوست است که امروزه توسط خیلی از خانم ها مورد استفاده قرار می گیرد .به طور کلی می توان گفت بوتاکس نوعی سمّ است  ،سم  بوتاکس از قویترین سم هایی است که بشر تاکنون آن را شناخته است. تزریق بوتاکس معمولا تنها بر روی قسمت های که در صورت تزریق شده است تاثیر می گذارد وبه قسمت های دیگر بدن سرایت نمی کند و تنها بر محل تزریق شده اثر می گذارد .بوتاکس معمولا  توسط FDA تایید شده است ودر حدود بیست سال است که توسط پزشکان استفاده شده است و  برای بیشتر افراد بی خطر  است

تزریق بوتاکس در کرج

 

 

دربیشتر کشورهای دنیا زنان ومردان از تزریق بوتاکس جهت کاهش وازبین بردن رفع چروک به خصوص در صورت استفاده می کنند و همچنین برای افزایش حجم اعضای بدن نیز ازاین نوع ترکیبات تزریقی استفاده می شوند که این ترکیبات تزریقی معمولا به دو دسته تقسیم می شوند.

ترکیبات تزریق بوتاکس در کرج

ترکیبات فلج کننده تزریق بوتاکس :بیشتر این نوع ترکیبات با فلج کردن عضلاتی مانند  پیشانی  ویا دور چشم، مانع از انقباض عضلات صورت می شوند، تزریق بوتاکس در کل باعث رفع چین و چروک در افراد می شود ودربعضی مواقع باعث بالا رفتن ابروها می شود و طول اثر تزریق بوتاکس درحدود ۳ تا ۶ ماه می باشد.

بوتاکس  نوعی سم بوتولیسم است. تزریق مقدار کمی ازآنها در ماهیچه های صورت باعث می شود فعالیت آن قسمت از صورت کم شده و خطوطی که بر روی پوست صورت به وجود امده  با این تزریق کاهش یابد ودر بیشتر مواقع  این چین وچروک از بین می رودو در نتیجه صورت جوان تر و زیباتربه نظر می رسد .

مقدار دارو تزریق بوتاکس

 

برای درمان چروکهای پیشانی و کنار چشم ها می توان از بوتاکس استفاده کرد تا از پیشرفت و ایجاد چروکها جلوگیری شود. بنابراین می توان گفت تزریق بوتاکس در کرج یکی از روشهای  زیباسازی بدن مخصوصا صورت است این ماده امروزه کاربرد وسیعی دارد و به نحوی می توان گفت  تزریق بوتاکس در حال حاضریکی از روش های مهم زیبا سازی در جهان است.

 تزریق بوتاکس  در کرج چگونه است

در بدن ما ماهیچه‌ها برای فعالیت باید از اعصاب دستور بگیرند. این فرمان دراین ماهیچه ها  توسط ماده ای شیمیایی به نام استیل کولین انجام می گیرد.با تزریق بوتاکس از ترشح این ماده شیمیایی توسط بدن جلوگیری می شود واین تزریق باعث می شودعصب یک ماهیچه  برای مدتی قطع شود واین قسمت از ماهیچه صورت دیگر منقبض نمی شود.

 

اثر تزریق بوتاکس در کرج معمولا بین دو تا  شش ماه می‌باشد و بعد از گذشت این مدت  ترشح این ماده شیمیایی دوباره آغاز می شود وعضله شما دوباره شروع به حرکت و انقباض می‌کند.

مقدار دارو در هر دوره تزریق بوتاکس در کرج

معمولا  تزریقات زیبایی‌ بوتاکس درحدود۱۰۰ واحد می باشد  .درصورتی که در استفاده درمانی از این تزریق حداکثر ۶۰۰ واحد استفاده می شود البته  به این نکته نیز توجه کنید که نحوه نگهداری ازاین دارو نیز مهم است زیراعمراین دارو کوتاه است  و باید در دمای  منفی پنج درجه سانتیگراد نگهداری شود، اگر در این دما نگهداری  نشود اثر آن از بین می رود.

 

نواحی تزریق بوتاکس


تزریق بوتاکس  در چه نواحی از صورت  انجام می شود

یکی از قسمت هایی که بوتاکس تزریق می شود پیشانی است. این قسمت مناسب ترین محل برای تزریق است . زیرا با تزریق درپیشانی خطوط عمیقی که بین دو ابرو ایجاد شده است که همان خط اخم است به راحتی با این تزریق از بین می رود و همچنین خطوط عرضی پیشانی را  نیز با این روش  می توان برطرف کرد.

 

بعد از پیشانی بهترین قسمت خطوط ریز کنار چشم ها می باشد که خیلی‌ خوب با تزریق بوتاکس در کرج برطرف می شود. چنانچه تزریق بوتاکس در این نواحی به درستی انجام شود فرد ازاین تزریق رضایت کامل خواهد داشت .

 

تزریق بوتاکس در کرج در قسمت  پیشانی، خط اخم و کنار چشم چنانچه به درستی تزریق شود هیچگونه عوارضی نداشته و ازنتیجهٔ این تزریق رضایت  کامل خواهد داشت .

تزریق بوتاکس در کرج در قسمت های مانند خطوط زیر چشم، اطراف لب، خط خنده و گوشه های لب نیزانجام می شود اما باید به میزان خیلی کم وتوسط پزشک مجرب  این تزریق انجام شود چون احتمال بروز عوارض وجود دارد .

 

نحوه تزریق بوتاکس چگونه انجام می شود

تزريق بوتاكس در کرج کار سختی نیست و پزشک به راحتی این تزریق را انجام می دهد درابتدا پزشک به منظور بی حس کردن محل تزریق ازداروهای موضعی بی حسی استفاده می کند و دراین نوع تزریق نيازي به بيهوشی نيست مگر اينكه خود بيمار درخواست كند بعد ازبی حسی به ماهيچه هاي دارای چين و چروك و يا ناحیه  اخم ها بوتاكس تزريق می گردد . این نوع تزریق درمان خيلي سريع صورت مي پذيرد.

 

نحوه تزریق بوتاکس

چه کسانی نباید تزریق بوتاکس انجام دهند

-افرادی که  به این نوع  دارو حساسیت  نشان می دهند .
-زنان حامله و شیرده در این دوران نباید تزریق بوتاکس در کرج انجام دهند.
– افرادی به بیماریها ی عصبی و روانی‌  دچار هستند.
– افرادی که از داروهای قلبی استفاده می کنند بهتر است تزریق بوتاکس در کرج نداشته باشند.
– افرادی پوست خیلی‌ ضخیم یا چین و چروک عمیق دارند تزریق بوتاکس در کرج مناسب نیست .

 

 

بوتاکس برای چه سنی مناسب است

افراد بالاتراز ۲۰ سال می توانند بوتاکس انجام دهند وهمه افراد می توانند ازآن استفاده کنند. تاثیرتزریق بوتاکس در کرج نیزدرافراد مختلف مشابه است. البته گروهی از افراد به این دارو مقاومند و این دارو بر آنها تاثیری ندارد وتزریق این دارو با سن وجنس  افراد ارتباطی ندارد.

 

 

چه نکاتی‌ باید پس از تزریق توسط بیمار رعایت شود؟

پس از تزریق بوتاکس در کرج به مدت چهار ساعت نباید دراز بکشید.همچنین بعد از تزریق روی محل تزریق را ماساژندهید.حمتا به مدت چند ساعت از کیسهٔ یخ روی محل‌های تزریق بوتاکس استفاده کنید. بعد از تزریق عضلاتی که داروتزریق  شده است  را به طور ارادی منقبض کنید.

 

چگونگی تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس در کرج چه عوارضی دارد

انجام تزریق بوتاکس در کرج  در بیشتر موارد به جز ضعف عضلات ناحیه محل تزریق جدی نمی باشد. در صورتی که تزریق بوتاکس در کرج توسط پزشک با تجربه انجام شود، هیچ گونه عارضه و خطری برای شما ندارد.اما گروهی از افراد نباید این تزریق را انجام دهند مانند بیمارانی که بیماری های عصبی و عضلانی دارند .زنان باردار و شيرده نباید از آمپول بوتاکس استفاده کنند.

 

در بعضی مواقع دیده شده است که  تزریق بوتاکس در کرج  باعث کاهش سردردهای میگرنی در بسیاری از افراد شده است اما گاهی ممکن است سردرد به صورت موقت برای مدت چند روز اتفاق افتد و یا علایمی مانند حساسيت  ایجاد شود که آن هم موقتی و گذرا است.

 

آیا تزریق بوتاکس در کرج ضرر دارد؟

از علائم رایجی که بعد از تزریق بوتاکس در کرج دیده می‌شود قرمزی پوست، تورم، التهاب و ناراحتی در مناطقی که تزریق سوزنانجام شده است.

کبودی در پوست‌های حساس درنقاط تزریق بوتاکس ودرصورت به دلیل وارد شدن سوزن به پوست ایجاد می‌شود که بعد از گذشت چند روزاین کبودی ها از بین می رود. بهتر است برای پیشگیری ازهر گونه  عوارض تزریق بوتاکس در کرج به پیشانی، بعد از انجام تزریق کیسه یخبر روی محل قرار دهید. قبل از تزریق بوتاکس درپیشانی وسایر قسمت‌های صورت، از پماد بی‌حسی استفاده کنید تا درد در این ناحیه کاهش دهد.

 

تزریق بوتاکس در کرج

 

آیا تزریق بوتاکس در کرج عوارض دارد باید  بگوییم که به غیر از عوارضی که در بالا اشاره شد تزریق بوتاکس در کرج عوارضی برای فرد ندارد اما ، در صورتی که تزریق بوتاکس در کرج توسط افراد غیر متخصص ودر نقطه غیر صحیح از صورت و یا در محیط‌های غیر بهداشتی انجام شود، می‌تواند عوارض حاد و وخیمی برای فرد داشته باشد ولی در صورت رعایت همه  این موارد، استفاده از تزریق بوتاکس در کرج خطری ندارد.

چرا بوتاکس در کرج  بهترین راه است؟

تزریق بوتاکس در کرج از  روشهای سریع و موثري برای رفع چروک است  بوتاکس بعد از ۴تا۷ روز اثر می کند مدت تزریق بین ۱۰ تا۲۰ دقیقه طول می‌کشد و می‌توانید بعد از تزریق  مب توانید کارهای روزمره خود راانجام دهید ،حتی در اکثر مواقع هنگام خروج کمتر کسی متوجه تزریق‌ها خواهد شد.

البته به این نکته توجه کنید که اثراتتزریق بوتاکس در کرج به تعداد تزریق قبلی بین ۴ تا ۶ ماه طول می‌کشد. اگر هر۳ ماه به مدت یک سال تزریق بوتاکس در کرج انجام شود، به تدریج فواصل تزریق های بعدی بیشتر می‌شود، یعنی عملا با تزریق بوتاکس کمتر اثرات طولانی‌تری حاصل می‌شود.

تزریق بوتاکس در کرج

 

بوتاکس توسط چه کسی باید تزریق شود؟

تزریق بوتاکس در کرج  تحت نظر پزشک متخصص پوست انجام شود. زیرا هر پوستی نیازمند تزریق بوتاکس در کرج نمی یاشد اگر پزشک  شما تشخیص دهد که شرایط عضلات صورت شما به گونه ای است که  پوست دچار چین و چروک می‌شود، باید بوتاکس تجویز شود.

بعد از تزریق بوتاکس در کرج  چه کارهایی انجام دهیم

مهم‌ترین اقدام بعد از تزریق بوتاکس در کرج این است که فرد باید بعد از بوتاکس  بنشیند و استراحت کنید.

 پس ازتزریق بوتاکس فعالیت شدید انجام ندهید؛ چهار یا پنج ساعت در حالت نشسته استراحت کنید .

برای پیشگیری ازهر نوع  تورم و کبودی شما می توانید  از کیسه یخ بعد از تزریق بوتاکس در کرج استفاده کنید. افرادی که بدن حساس دارند و می دانند بعد از تزریق دچار کبودی هستند، می‌توانید به تجویز پزشک از قرص آرنیکا برای جلوگیری از کبودی استفاده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =